fbpx

Cena złota: 8 205,21 zł | Cena srebra: 90,70 (zł/uncja) | Aktualizacja za: 1s

  • Home
  • Aktualności
  • Mennica USA wstrzymuje dostawy srebra z powodu „globalnego niedoboru srebra”

Oficjalnie: Mennica Amerykańska wstrzymuje dostawy srebra z powodu „globalnego niedoboru srebra”

Mennica Amerykańska poinformowała swoich klientów oraz opinię publiczną na facebooku, że nie jest w stanie zrealizować terminowo zamówień na monety bulionowe i numizmatyczne.

Cała treść komunikatu z facebooka brzmi:

„Mennica Stanów Zjednoczonych dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze wrażenia z korzystania z Internetu. Globalny niedobór srebra doprowadził do rekordowego wzrostu popytu na wiele naszych produktów bulionowych i numizmatycznych. Ten poziom popytu najsilniej odczuwa Mennica podczas pierwszego wydania numizmatów. Ostatnio w oknie zamówień przedpremierowych na 2021 r. Morgan Dollar ze znakiem prywatnym Carson City (21XC) i znakiem towarowym New Orleans (21XD), niezwykły ruch w sieci spowodował, że znaczna liczba klientów Mennicy doświadczyła anomalii w witrynie, które doprowadziły do ​​niezdolności realizacji transakcji.W celu prawidłowego naprawienia sytuacji mennica odkłada okres przedsprzedażowy na pozostałe srebrne dolary Morgan i Peace 2021 r., które pierwotnie były zaplanowane na 1 czerwca (Morgan Dollars uderzył w Denver (21XG) i San Francisco (21XF)) i 7 czerwca (Morgan Dollar uderzył w Filadelfię (21XE) i Peace Dollar (21XH)).

Chociaż dla wielu jest to niewygodne, to celowe opóźnienie da Mennicy czas niezbędny do uzyskania narzędzi do zarządzania ruchem w sieci w celu zwiększenia komfortu użytkowania. Ponieważ popyt na srebro pozostaje większy niż podaż, rzeczywistość jest taka, że ​​nie każdy będzie mógł kupić monetę. Jesteśmy jednak przekonani, że podczas odroczenia będziemy w stanie znacznie poprawić naszą zdolność do dostarczania jak najbardziej pozytywnych doświadczeń Mennicy Amerykańskiej, na które zasługują nasi klienci. Jak najszybciej ogłosimy zmienione daty rozpoczęcia składania zamówień przedpremierowych.”

rezerwy zlota banki centralne

Największym motorem napędowym dla metali szlachetnych jest polityka pieniężna Banków Centralnych. Dodatkowym czynnikiem, który może wpłynąć na cenę srebra, jest zwiększający się popyt ze strony przemysłu elektronicznego. W ciągu następnych 10 lat, zapotrzebowanie na srebro ma wzrosnąć o 54% (ostatni raport Silver Institue).

 

Polecan artykuły

 

Złoto i srebro - prawdziwy pieniądz

Jak będzie wyglądała kolejna panika finansowa

Jakie monety kupić? 5 najpopularniejszych monet

Mennica Silesia Sp. z o.o.
ul. Dworcowa 62
44-100 Gliwice
NIP: 6312701750
KRS: 0000943519

+48 791 323 807
+48 32 307 00 58
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

© Mennica Silesia. All rights reserved. Indico - sklepy internetowe.